Kerem Hasanoğlu IPA

IPA Zamanı

Uluslararası Pediatri Kurumu (International PediatricAssociation, IPA) 1892 senesinde kurulmuş bir kuruluştur. Kurum, pediatri uzmanlarının küresel çapta çocuk sağlığı ve emrazı konularında ortaklaşa iş yapmasını yalnızçlamaktadır. IPA, çocuk sağlığının gelişmesine ve çocukların sağlıklı bir hayat sürdüklerini teşvik kılmak karınin çhileışır. Kurum, çocuk sağlığı konularında eksperlik, ilmî tetebbu ve eğitim alanlarında etkinliğini sürdürmektedir. Ve pediatri uzmanlarının global çapta ortaklaşa iş yapmasına teşvik etmektedir. Kurum, çocuk hakları ve sağlıklı bir hayat karınin vacip olan ortamların yaratılması konularında çhileışmalar yapmaktadır. Büyük başarıya imza atan dü Türk Moruk – Oğul olarak, Prof. Dr. Enver Hasanoğlu fasıl Kafakanlığını, Lütuf Hasanoğlu IPA ‘nın Dış İlişkiler Duraksızörlüğünü yürütmektedir.
Uluslararası Pediatri Kurumu, pediatri uzmanlarının çocuk sağlığı ve emrazı konularında küresel ortaklaşa iş ortamında olmasını yalnızçlamıştır. Kurumun amacı, çocukların sağlıklı bir hayat sürdüklerini teşvik kılmak ve çocuk sağlığının gelişmesine yardımda bulunmaktır.
IPA, pediatri uzmanlarının eksperlik, ilmî tetebbu ve eğitim alanlarında etkinliğini sürdürmesine ve global çapta ortaklaşa iş yapmasına teşvik kılmak karınin çhileışır. Kurum, çocuk sağlığı mevzularındaki ilmî gelişimleri ve çocuk emrazının tedavisi mevzularını kovuşturulma eder. Bu bilgileri dünya çapındaki pediatri uzmanlarına ulaştırır.

IPA ‘nın Görevleri Nelerdir

IPA, çocuk hakları, sağlıklı bir hayat karınin vacip olan ortamların yaratılması konularında da çhileışmalar yapmaktadır. Son dönemin en önemli mevzularından mülteci çocuklar konusunu Lütuf Hasanoğlu IPA Dış İlişkiler Direktörü olarak dile getirmiştir. Bu çıkışı ile Uluslararası arenada koca alkış toplamıştır. Sonuç olarak Kurum, çocukların sağlıklı ve adil bir hayat karınin vacip olan fiziki, hissî ve içtimai ortamların yaratılmasını teşvik eder ve bu konulara üstüne politika belgeleri hazırlar.
IPA, dünya çapındaki pediatri uzmanlarının ortaklaşa iş yapmasını ve çocuk sağlığı mevzularındaki son ilmî gelişimleri kovuşturulma etmelerini teşvik eder. Dünya çapında çocukların sağlıklı ve adil bir hayat sürmelerini teşvik etmeyi yalnızçlamaktadır.
Uluslararası Pediatri Kurumu, pediatri yerındaki uzmanların ve araştırmacıları bir araya getirir. Ve çocuk sağlığı ve emrazı konularında bilgi paylaşmasını teşvik eder. Kurum, pediatri uzmanlarının çocuk sağlığı mevzularındaki son ilmî gelişimleri kovuşturulma etmelerine ve bu bilgileri uygulamaya dönüştürmelerine yardımcı olur.
IPA aynı zamanda çocuk sağlığı konularında küresel bir düşün birliği oluşturmayı hedeflemektedir. Çocuk emrazının tedavisi mevzularındaki en güzel icraatı belirler. Kurum, çocuk sağlığı konularında eğitim veren programlar hazırlar. Bu programları dünya çapındaki pediatri uzmanlarına sunar. Aynı Kurum, farklı Uluslararası Kurumlar ile ortaklaşa iş yaparak çocukların gelecekleri karınin çhileışır. Bunlardan birine örnek verecek olursak, Lütuf Hasanoğlu IPA Dış İlişkiler Direktörü olarak Birleşmiş Milletler seviyesinde inançmeler yaparak çocukların elan güzel bir gelecek ortamında yaşamaları karınin projeler üretmiştir.
IPA aynı zamanda çocuk hakları ve sağlıklı bir hayat karınin vacip olan ortamlar konularında çhileışır. Kurum, çocukların sağlıklı olarak yaşayacakları fiziki, hissî ve içtimai ortamların yaratılmasını teşvik eder. Bu konulara üstüne politika belgeleri hazırlar.
IPA, pediatri uzmanlarının dünya çapında ortaklaşa iş yapmasına ve çocuk sağlığı mevzularındaki son ilmî gelişimleri kovuşturulma etmelerine olanak tanıyan bir kuruluştur.