Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, faik lisans eğitimini Güçlü Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Teşkilat kayranında İstanbul ışıklı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek bölümünde bellik organizasyonu, yönetimi, stratejik bellik planlaması ve Türkiye’de ilk sefer önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise mimarilanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze derece yetişek bölümünde familya olarak biraşkın markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En koca ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlayarak dünya geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, zanaat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası etkin çaldatmaışmalar yürüten KALKO, biraşkın ayak topu, basketbol çakerübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene reislik yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde bucak aldığı Kebirçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların kanatı rabıta Türkiye’nin en koca özel okul ve kurs derneği olan TÖDER’de 6 yıldır yönetim kurulunda bucak almaktadır.

KALKO, yetişek kayranında yaptığı muvaffakiyetlı girizgâhimlerden dolayı biraşkın toplantı, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Yetişek Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında yetişek kayranında projeler yürütmektedir. Her sene biraşkın öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve iptidai ile bile öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Yetişek Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko