Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Yârenlik” valörına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim dair sergilediği performanstan sonra internetin sadece vukuf aktarımı dâhilin bileğil, aynı zamanda âlem dâhilin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir protez ad kullanarak (nickname) hasbihâl edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç teşhismadığınız rastgele biriyle bünyelabildiği kabil antrparantez teşhisdığınız kişilerle bile özel programlar veya web siteleri aracılığıyla bünyelabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız veya teşhismadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve hasbihâl etme için kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri ekseriyetle programlama dilleri kullanılarak veya apiko scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş yapıp etmek dâhilin sadece nickname (protez insan) yaymak yeterli olurken birtakımlarındaysa sohbete sarrafiyelamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün internet kullanıcıları beyninde popüler olan Mynet ve ZurnaNet kabil siteler chat sitelerine sarrafiyelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla izlence antrakt yüzeyünü kullanarak sadece alfabelı, alfabelı ve hayallü, sesli ve hayallü kabil tercihe bentlı olarak hasbihâl etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en popüler olanı endamsız süre önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isimli anlık mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir vesair popüler chat izlence olan ve internetin söylence mukayyetmlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet